SEO

Zahid Karakaya

Türkiye'de tecrübeli SEO Uzmanı veya SEO Danışmanı arıyorsanız, başarı odaklı SEO ve dijital pazarlama ile sektörünüzde büyümenize yardımcı olabilirim. Seo Uzmanı ile Google 1. sırada çıkın, daha fazla trafik alın.

Merhaba! Doğru yere geldiniz. zahidkarakaya.com, en önde olmak isteyenlere SEO hizmeti ve dijital pazarlama stratejileri gelişitiren, tecrübeli bir SEO ajansıdır.

Çoğu sözde "SEO uzmanı", "SEO ile başarılı olmak için yapmanız gereken tek şeyin harika içerik oluşturmak" olduğunu söyler. Ve eğitimlerini almanızı tavsiye eder.

Keşke bu kadar kolay olsaydı.

SEO'nun "harika içerik" üretmekten çok daha fazlası olduğunu uzun yoldan öğrendim.

İşte kişisel SEO blog'um burada devreye giriyor.

Bu blog, size daha yüksek sıralamalar almanız için gereken ipuçlarını, stratejileri ve teknikleri tam olarak anlattığım yer. Abartmak yok, "Uçan Kaçan" tavsiyeler yok. İşe yarayan denenmiş uygulanabilir çalışmalar var. Küçük işletmelerden uluslararası firmalara kadar çeşitli sektörlerde SEO uzmanı olarak çalışma fırsatım oldu.

Ayrıca, Google algoritmasına uygun olarak hızlı açılan (100/100 PageSpeed Score), SEO ve performans odaklı web siteleri kodluyorum. Bu siteler aynı zamanda arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alıyor.

İşinizi internette birlikte büyütelim.

SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı ("SEO danışmanı" olarak da bilinir), daha yüksek arama motoru sıralamaları elde etmek için web sitelerini optimize eden kişidir.

Başka bir deyişle: SEO uzmanı, arama motorlarından nasıl daha fazla trafik alacağını bilen kişi diyebiliriz.

SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı, arama motorları için web sitelerini optimize eder: analiz eder, inceler ve uygular. Bu çalışmalar, arama motorlarında sayfa sıralamasını iyileştirerek bir siteye gelen trafiği en üst düzeye çıkarma anlamına gelir.

Kısaca söylemek gerekirse, "Web sitenizin arama motoru sonuçlarının en üstünde görünmesini sağlamak SEO uzmanı görevidir."

SEO Uzmanı Maaşı

Türkiye'deki ortalama Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Uzmanı maaşı 2020 yılı itibariyle ortalama 8.250 ₺ 'dir, ancak maaş aralığı genellikle 3.000 ₺ ile 18.000 ₺ arasındadır.

SEO Uzmanı Maaşları eğitim, sertifikalar, kodlama bilgisi, ek yetenekler, mesleğinizde geçirdiğiniz yıl sayısı gibi birçok önemli faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterir.

SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanı, arama motoru optimizasyonu konusunda işletmelere daha yüksek sıralamalar, daha fazla trafik ve nihayetinde web siteleri için nasıl daha fazla kâr elde edecekleri konusunda tavsiyelerde bulunan ve bu danışmanlık hizmetleri için ödeme alan kişidir.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi, insanların Google, Bing ve YouTube gibi arama motorlarında kullandıkları kelimeleri ve kelime öbeklerini keşfetme sürecidir. Başka bir deyişle: Anahtar Kelime Analizi, 21. yüzyıl için pazar araştırmasıdır.