Diş Hekimi Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı

Zahid Karakaya · 17 Şubat 2023

Diş Hekimi Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı

Zahid Karakaya, büyüyen diş hekimlerinin çevrimiçi olarak daha fazla müşteriye ulaşmasına yardımcı oluyor. Diş kliniği web sitelerini denetliyor, optimize ediyor ve SEO, İçerik Pazarlama ve Sosyal Medya karışımını kullanarak artan diş sorguları ve randevular için optimize ediyor. Ayrıca yüksek dönüşüm sağlayan web siteleri de oluşturuyor.

Diş Hekimi SEO Nedir?

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu bir web sitesini geliştirme sanatıdır. Bu çalışmalar sayesinde Google'ın arama motoru sonuçlarında daha iyi sıralanma, trafik ve dönüşümlerde artış sağlama olasılığı daha yüksektir.

SEO, mevcut en karlı dijital pazarlama yöntemidir. Bir web sitesi iyi bir şekilde optimize edildiğinde, ücretli reklamların aksine Google'ın en üst sıralarında yer aldığı sürece trafik sağlamaya devam eder.

Diş Polikliniği, Diş Klinikleri, Ortodonti Uzmanı, Ortodontist, Diş implantları, Şeffaf Plak ve diğer kozmetik diş hekimliği gibi temel hizmetleriniz için trafiği dönüştürmede çok ihtiyaç duyulan SEO Uzmanları ile çalışmak başarı sağlar.

Diş Hekimi SEO, bir diş hekiminin uzun vadede trafiğini ve müşteri randevularını artırmasına yardımcı olabilir. Müşterilerinizin birçok sorusunu yanıtlamak için iyi optimize edilmiş bir web sitesi ve doğru içeriğin mevcudiyeti gerekir.

Diş Hekimi SEO ayrıca işletmeyi ve web sitesini Yerel SEO aracılığıyla yerel olarak tanıtmak için sürekli çalışma gerektirir.

Yerel SEO, Google'ın bulması için yeterli yerel sinyale ihtiyaç duyar - böylece web sitenizin mevcut en iyi işletme web sitesi olduğunu gösterir. Bunu yapmak için, diş hekimi olarak hizmetlerinizin kalitesini kanıtlamak amacıyla müşteri incelemelerine ihtiyacınız var. Yerel işletmeler listelerinin de oluşturulması gerekir, böylece müşteriler işletmenizi mevcut en önemli yerel işletme listelerini kullanarak bulabilir. Bu listeler ayrıca Google'ın sizi meşru bir yerel işletme olarak doğrulamasına da olanak tanır.

Diş Hekimleri İçin SEO'nun Faydaları Nelerdir?

SEO ve Yerel SEO yararları diş hekimleri için uzun vadeli trafik, artan müşteriler ve artan telefon aramaları gibi seçenekleri daha iyi uzun vadeli pozitif yatırım garantisi sayılabilir.

Her işletmenin, genellikle SEO , İçerik Pazarlama ve Sosyal Medya kombinasyonuyla başlayarak, işlerini tanıtmak için birden fazla dijital pazarlama kanalı kullanmasını öneririm. Bu üçlü, trafiği anında artırmaya yardımcı olurken, aynı zamanda uzun vadeli trafik ve dönüşümler için de zemin hazırlıyor.

Yerel diş hekimlerini veya kozmetik diş hekimi muayenehanelerini arayan potansiyel müşteriler, herhangi bir web sitesinden önce her zaman önce Google'a gidecektir. Google'ın yerel diş hekimleri listeleri, büyük ölçüde Google'ın referans verdiği olumlu sinyaller nedeniyle ( incelemelerin en önemlileri olmakla birlikte) son derece güvenilirdir.

Bu nedenle, diş beyazlatma, şeffaf plak, kaplamalar, kronlar ve implant gibi tedaviler hakkında bilgi bulmak için insanların yaptığı farklı arama türlerinde diş kliniğinizin web sitesinde görünmesi çok önemlidir.

Diş Hekimleri İçin SEO Neleri İçerir?

Bir diş hekiminin web sitesini diş kliniği için optimize etmek, uzun vadeli bir web sitesi denetimi stratejisi, web sitesi iyileştirme, Yerel SEO sinyallerinin iyileştirilmesi (dizinler vb.), içerik oluşturma ve daha fazlasını gerektirir.

Her unsur, web sitesini, artan trafik ve tutarlı yeni müşteri kazanma ve tekrarlanan müşterilerin uzun vadeli çalışma prensibine yaklaştırır.

1. Web Sitesi Denetimi

Tecrübeli SEO uzmanı, web sitenizi inceler ve Google'ın üst sıralarında yer alma seçeneklerini arttırmak için iyileştirilebilecek tüm sayfaları belirler. Müşterilerinizin sorunsuz bir deneyim yaşaması ve Google'ın web sitenizi kolayca tarayabilmesi için tüm hataları gidermeye odaklanacağız.

Web sitenizin başlıklarında, dahili bağlantılarında iyileştirmeler yapacağız, mobil cihaz kullanıcıları için sayfa yükleme sürelerinizi optimize edeceğiz ve çok daha fazlasını yapacağız.

2. Anahtar Kelime Araştırması

Hedef müşterilerinizin arattığı sorgu türlerini ve soruları analiz edeceğiz. Ardından, web sitenizin bu sorguların her birini yanıtlamak için en kaliteli içeriği içerdiğinden emin olacağız, böylece Google web sitenizi arama sonuçlarında ilk sırada sıralar.

Bu anahtar kelime araştırmasını, web siteniz için yazılması gereken yeni içeriği ve işletmenizi tanıtmak için kullanılan herhangi bir harici içeriği belirlemek için de kullanacağız.

3. Diş Hekimleri için Yerel SEO

Diş Hekimleri için Yerel SEO, Google Benim İşletmem sayfanızı ve polikliniği veya kliniğinizin zaten sahip olduğu tüm yerel listeleri optimize etmeyi gerektirir. Ayrıca, işletmenizi öne çıkarmak için yeni yüksek kaliteli dizinler bulmanıza ve işletmenizin incelemelerini artırmanıza yardımcı olur.

İşletmenizin inceleme sayısını artırmak en önemli öncelik olmalı. Bu nedenle, tüm müşterilerinizden bir inceleme istediğinizden emin olun.

4. Sayfa Optimizasyonu

SEO uzmanı Google'da üst sıralarda bir sayfa veya komple web sitesi sıralanmasına yardımcı olmak için gerekli sinyallerin tümünü içerecek web siteleri oluşturur. Böylece, en önemli tüm sayfaları optimize eder.

Bu iyileştirmelerden bazıları, uygulanması için bazı geliştirme çalışmaları gerektiren Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ve Teknik SEO önerileri olacaktır. İhtiyaç duymanız durumunda hazırda uzman olarak web geliştirme hizmetlerim de mevcut. Bu iyileştirmeler, artan trafiğinizin dönüşüm oranını artıracaktır.

Web sitenize giden tüm mevcut bağlantıları analiz edeceğiz. Bu, web sitenizin sağlığı için tehlikeli olabilecek geri bağlantıları bulmamıza yardımcı olacağı için önemli bir görevdir.

Bir dental web sitesine yönelik en tehlikeli geri bağlantılar, sponsorluk yapmaktan ziyade satın alınanlardır. Siteniz bağlantı satın alma nedeniyle manuel işlem cezası aldıysa, bu cezayı kaldırmanız yardımcı olabilir.

6. Dizin Denetimi

SEO uzmanı mevcut dizin listelerini gözden geçirerek, hepsini Google'ın kolayca indexleyeceği şekilde optimize edilmesini sağlar. Yerel SEO gereksinimlerinden iletişim bilgilerinizin doğru olması en önemli dizin faktörlerindendir. Web sitelerinin hepsinde aynı olmasını sağlayarak yanlış bilgileri güncel tutmak ve düzenlenmesini sağlamak gerekir.

Ayrıca diş cerrahisinin en önemli yerel işletmeleri listeleyen web sitelerinde yer aldığından emin olacağız.

Bağlantılar veya geri bağlantılar, önemli anahtar kelimeler için Google'ın en üstünde sıralamanın en önemli kısımlarından. SEO ve İçerik Pazarlama çalışmalarında, işletmenizi, hizmetlerinizi ve diş uzmanlığınızı tanıtmanıza yardımcı olacak yeni geri bağlantı fırsatları bulmak için birlikte çalışıyoruz.

Bağlantı kurmamızı, profesyonelliğinizi ve uzmanlığınızı temsil eden yüksek kaliteli içeriğe bağlı. Bu süreç, önemli seo metin yazarlarıyla çalışmak için bir içerik bütçesi gerektirir.

8. Teknik SEO

Teknik SEO, diş hekimliği uygulamalarınızın web sitesinin teknik yönlerine bakma ve bunları ziyaretçilerinizin deneyimini iyileştirmek için optimize etme sürecidir.

Ayrıca, Google'ın web sitenizi ne kadar kolay tarayabileceği de dikkate alınır.

Sayfa yükleme sürelerini iyileştirmeye öncelik vermek de dahil olmak üzere, iyi bir kullanıcı deneyimini engelleyebilecek tüm sorunları düzelteceğiz.

9. İçerik Oluşturma

Müşterilerinizin, sorgulama yapmadan veya randevu almadan önce hizmetlerinizle ilgili birçok sorusu olacaktır. Sahip oldukları soruları belirleyecek ve öğrenme süreçlerine yardımcı olmak için mümkün olan en iyi bilgilendirici içeriği oluşturacağız.

Müşteri sorularını yanıtlamak, diş kliniğinizin markasına ilişkin farkındalıklarını ve uzmanlığınıza ve muayenehanenize olan güven düzeylerini artıracaktır.

Diş Hekimleri için Dijital Pazarlamaya Neler Dahil?

Adım 1 - Mevcut Dijital Pazarlama Stratejinizi Analiz Etme

Web sitenizde veya diş kliniğinizi çevrimiçi olarak nasıl geliştirebileceğimize dair herhangi bir değişiklik yapmadan önce web sitenizi ve mevcut dijital pazarlama stratejinizi denetleyeceğiz.

Başlamadan önce diş kliniğini tanıtmak için neyin işe yaradığını ve neyin işe yaramadığını anlamak isteriz. Web sitenizin mevcut içeriğine bakacağız ve içeriği Google'ın en üst sıralarında yer almak için daha uygun hale getirmek için nerede iyileştirmeler yapılabileceğini belirleyeceğiz.

Aynı zamanda, potansiyel müşterilerinizin kullanıcı deneyimini geliştirmek için sitenizde yapabileceğimiz diğer iyileştirmeleri aramaya başlayacağız. Bu da dönüşüm oranını artıracak ve böylece daha fazla potansiyel müşteri kazanacaksınız.

Adım 2 - Rakiplerinizi Araştırmak

Rakipleriniz işletmenizi geride bırakıyorsa, bunun nedenini araştıracağız. Rakiplerinizi denetleyeceğiz ve başarısızlıklarını sizin için fırsata çevirebilmemiz için neyi iyi ve kötü yaptıklarını belirleyeceğiz.

Bu denetim aynı zamanda benzer seçenekleri değerlendirebilmemiz için rakibinizin web sitesine nasıl bağlantı kurduğunu incelemeyi de içerir. Aynı zamanda, diş hekimi web sitenizin ihtiyaçları için özel bir bağlantı kurma planı oluşturacağız.

Adım 3 - Diş Hekimleri SEO Stratejisi Oluşturma

Web sitenizi ve mevcut sıralama potansiyelinizi anladığımızda, önümüzdeki aylar için bütçenize uygun bir iyileştirme planı oluşturacağız.

Bu plan, web sitenizin içeriğinin kalitesini iyileştirmeye adanmış zamanı içerebilir, bu nedenle potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılar ve dijital pazarlama bütçenize bağlı olacaktır. Ayrıca, Google'ın en önemli diş hekimi sorgu arama sorgularınız için sıraladığı içerikte aradıklarına da odaklanabilir.

Profesyonel SEO uzmanınız, gelecekte izlenecek en iyi bağlantı kurma (Backlink) stratejisini belirlemek için diğer kampanya ekipleriyle birlikte çalışır. Uzmanlığınızı ve hizmetlerinizin yüksek kalitesini tanıtmak için web sitenizin doğru türde yüksek kaliteli geri bağlantılar kazandığından emin olur.

Adım 4 - Web Sitenizi SEO için Optimize Etme

Diş kliniğiniz için bir dijital pazarlama stratejisi oluşturduktan sonra, web sitenizde iyileştirmeler yapmaya başlayacağız. Bunlar, sitenizin düzenleme biçimindeki değişiklikleri, şimdiye kadar oluşturduğunuz içeriği ve web sitenizin yüklenmesi için geçen süreyi içerebilir. Ayrıca, bağlantıların sitenizde dahili olarak kullanılma şeklini ve çok daha fazlasını optimize edeceğiz.

Bu işlemleri, web sitenizin sıralamasını iyileştirmedeki önemlerine göre öncelik sırasına göre tamamlayacağız. SEO bütçenizin izin verdiği kampanya süresine bağlı olarak, bazı görevlerin tamamlanması birkaç ay sürebilir. Bu zaman çizelgesi, web sitenizi iyileştirmenin web sitesi içeriğinin iyileştirilmesi (yani metin yazarlığı) gibi her önemli kısmına yeterli zaman vermemizi sağlayacaktır.

Adım 5 - Yerel SEO için Web Sitenizi Optimize Etme

Google'ın yerel arama sonuçlarında (" Yerel Paket " olarak da bilinir) Google My Business'ı kurmanıza ve buna göre optimize etmenize yardımcı olacağız.

Google'ın bir işletmenin gerçekten var olduğunu incelemek ve kanıtlamak için kullandığı ve her biri optimize etmenize yardımcı olacağımız birkaç web sitesi var. Google, yerel SEO'nun bir parçası olarak işletme bilgilerini doğrulamak için adı, adresi, telefon numarasını ve web sitesi adresini kullanır.

Bu nedenle, iletişim bilgilerinizi tutarlı hale getirmek için bulduğumuz tüm mevcut yerel listelerini denetleyeceğiz.

Adım 6 - İşinizi Tanıtın

SEO, dijital pazarlama kampanyaları ve uzman içerik pazarlama ekipleriyle birlikte çalışarak, ilgili web sitelerinde tanıtım için yeni içerik oluşturarak işinizi tanıtıyor.

Diş hekimi dijital pazarlama kampanyaları tanıtımı için en iyi yerlerin, diş hekimlerinin otoritesine açık, son derece ilgili kitlelere sahip sağlık ve güzellik web siteleri olduğunu biliyoruz.

Uzmanlığınızı yansıtmak, sizi ve uygulamanızı tanıtmaya yardımcı olarak marka bilinirliğini artırmak için tasarlanmış özel içerikler oluşturuyoruz. Yerel SEO gereksinimlerimizin bir parçası olarak, yaptığınız herhangi bir topluluk çalışmasını vurgulamak için yerel yayıncılara da ulaşacağız.

Bu, bulunduğunuz yerel semtiniz veya şehrinizdeki kliniğiniz veya ameliyatınız hakkında farkındalığı artıracaktır.

Nasıl Başlanır

1. Ücretsiz SEO incelemesi alın

Bana web sitenizin URL'sini gönderin, ben de onu video formatında ücretsiz olarak inceleyeyim.

Bu video, web sitenize ve iş planınıza özel olacak. Pazarlama incelemesi, web sitenizin kullanılabilirliğini, SEO'sunu, sosyal medya profillerini ve tüm ücretli reklamları kontrol etmeyi içeriyor. Önerileri kolay eylem noktalarına ayıracağız.

2. Diş hekimi SEO planınızı alın

SEO incelemesini beğenirseniz, size bir dijital pazarlama planı gönderiyorum. Pazarlama planı, web siteniz aracılığıyla size nasıl daha fazla potansiyel müşteri kazandırmayı ve neler planladığımızı tam olarak açıklayan ayrıntılı bir taslaktır.

Bu planı ücretsiz olarak alabilirsiniz! Bizden bunu uygulamamızı isteyebilir veya kendiniz yapabilirsiniz.

3. Bir dijital pazarlama stratejisi seçin

Diş hekim olarak dijital pazarlama uzmanlığımı seçerseniz, diş kliniğiniz için en iyi stratejiyi gözden geçirmek ve onaylamak için birlikte çalışıyor olacağız.

Bir ajansla çalışmak yerine, tek bir kişide aradığınız tüm çözümlere sahip olacaksınız. Çalışmalar bütçenizin boyutuna bağlı olarak, web sitenizi SEO için optimize etme , PPC kampanyalarınızı yürütme, web siteniz için içerik yazma ve web sitenizi aylık dönüşümler için optimize etme konularında stratejileri yönetme üzerine olacak.

4. Yeni müşterilerin gelmesini izleyin!

İşin zor kısmı bu! SEO çalışmasını her yönüyle ilgileneceğiz, gerektiğinde onayınızı almak için kontrol edeceğiz. Size her ayın sonunda "sade türkçe ile oluşturulmuş" raporu göndereceğim. Size, web sitenizin artan trafiğinden kaynaklanan artan sayıda yeni potansiyel müşteri sayısını göstereceğim.

Diş Hekimleri için SEO Uzmanı

2017 yılından bu yana, çok sayıda diş hekimliği SEO çalışmasında yer aldım ziyaretçi ve müşteri sayısını artırmak için yardımcı oldum. Bunu, özellikle diş hekimleri için düzenli olarak denenmiş ve test edilmiş dijital pazarlama stratejileri kullanarak başardım.

Bugün diş endüstrisinde mevcut olan farklı diş tedavileri hakkında kendi kendine eğitim yoluyla edindiğim bilgi düzeyinden gurur duyuyorum. Deneyimlerim, birçok diş hekiminin yerel iyileştirmelerine ve yeni hastalar ve sevkler için ilk tercih olmalarına yardımcı oldu.

SEO ve İçerik Pazarlama uzmanı işiniz için özel dijital pazarlama stratejisi oluşturmak için dişçileri kendi derinlemesine deneyim birleştirecek. Ayrıca benzersiz farklılıklarınızı ve uzmanlıklarınızı da öğrenecekler. Böylece web sitenize gelen her ziyaretçi, iş yaklaşımınızı ve ses tonunuzu görecek ve haberdar olacak.

Sıkça Sorulan Sorular

SEO çalışmasında kim çalışacak?

Zahid Karakaya ile çalışmanın avantajlarından biri, ekibinde bir dizi uzmana sahip olmasıdır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak tasarımcılar, geliştiriciler, metin yazarları, içerik pazarlamacıları, arama pazarlamacıları, sosyal medya uzmanları veya PPC uzmanları ile çalışıyor olacağız. İşleri basitleştirmek için, bir Proje Yöneticisi her kampanyayı denetler ve herkesin aynı yönde hareket etmesini sağlar.

Sizi diş hekimleriyle çalışmaya nitelikli kılan nedir?

Çünkü bunu daha önce yaptık! Diş hekimleriyle çalışmak, başka herhangi bir işte çalışmakla aynı şey değil. Diş hekimliği web sitelerinde yayınlanan bilgilerin her zaman Türk Diş Hekimleri Birliği'nin en iyi uygulama kılavuzlarına uygun olmasını sağlıyoruz. Bunu yapmak için, geçmişte diş sitelerinde çalışmış ve diş hekimliği uygulamaları için SEO çalışmaları yürütme deneyimi olan kişilerle çalışıyoruz. Ayrıca müşterilerimizle çok yakın çalışıyoruz ve içerik yayınlamadan önce her zaman onaylarını alıyoruz!

Ne yaptığını nasıl bileceğim?

Bana istediğiniz zaman ulaşarak. Tercihinize bağlı olarak her hafta benden telefon veya e-posta yoluyla güncelleme alabileceksiniz. Ayrıca her ayın sonunda size sade bir türkçeyle anlaşılır rapor göndereceğim.

Bana ne kadar çabuk yeni müşteriler kazandırabilirsin?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), günler yerine aylar süren bir süreçtir. Normalde üçüncü aya kadar iyileşmeler ve altıncı aya kadar önemli kazanımlar görüyoruz. SEO'nun uzun vadeli sonuçları olan uzun vadeli bir strateji olduğunu vurguluyoruz.

Müşterilere hızlı bir şekilde ihtiyacınız varsa, SEO kampanyanız devam ederken bir PPC kampanyası öneririz fakat diş hekimleri reklam yasağından dolayı bu pazarlama stratejisinden faydalanamaz. PPC size yeni müşterileri çok daha hızlı getirebilir.

Bir kampanyayı istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Evet! Çalıştığım diş hekimlerinin gitmesine her zaman üzülüyorum, ancak uzun sözleşmelere bağlı kalmamanız gerektiğine kesinlikle inanıyorum. Beklediğiniz sonuçları görmezseniz, kampanyanızı iptal etmekte özgürsünüz. Sadece başladığım bir işi bitirebilmek için bir ay önceden haber vermenizi rica ediyorum.